Vserwis Zbigniew Szołtys

Vserwis
Zbigniew Szołtys

Warmińska 20/4
40-740 Katowice

tel. 884 049 149

mail: biuro@vaillant.com.pl

Portret firmy Vaillant

Początki marki Vaillant sięgają 1874 roku, kiedy to Johann Vaillant założył zakład rzemieślniczy w Remscheid w Niemczech. Dzisiaj firma Vaillant jest jednym z liderów branży grzewczej w Europie i na całym świecie.

Firma zyskała rozgłos dzięki nowatorskim konstrukcjom piecyka kąpielowego – pierwszego na świecie, który pracował w systemie zamkniętym. Natomiast na światową sławę zapracowała, prezentując konstrukcję pierwszego na świecie wiszącego gazowego podgrzewacza wody, który nazwano dumnie „Geyser”. Vaillant ma ogromny wkład w rozwój techniki grzewczej – firma ma na koncie ok. 30 milionów nowinek technicznych, kilka tysięcy wynalazków i 2000 patentów.

W Polsce firma Vaillant prowadzi działalność od 1992 roku. Siedziba znajduje się w Warszawie przy Al. Krakowskiej. W jej strukturze znajduje się 10 przedstawicielstw regionalnych, odpowiadających za koordynację pracy w poszczególnych częściach kraju oraz 3 ośrodki szkoleniowe – w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Firma współpracuje z grupą ponad 1500 autoryzowanych serwisantów i instalatorów w całym kraju, których samodzielnie wyszkoliła.

Na rynku polskim dostępne są następujące produkty Vaillant: kondensacyjne kotły gazowe, kotły gazowe wiszące, kotły stojące olejowe i gazowe, podgrzewacze wody gazowe i elektryczne, pompy ciepła, kolektory słoneczne i klimatyzatory.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!